Vëllai i Rexhep Selimit: Kadri Veseli me 1998 festonte vrasjen e Mujë Krasniqit e 40 ushtarëve të UÇK-së

Vëllai i Rexhep Selimit deputet i Vetëvendosjes, Ramadan Selimi ka akuzuar Kadri Veselin se në natën e vitit të ri me 1998 në Tiranë kishte festuar se 140 ushtarë të UÇK-së kishin rënë në pritë me urdhër të Kadri Veselit.

Ai po ashtu përgjegjës për vrasjen e Mujë Krasniqit e ka bërë Kadri Veselin ku sipas Selimit “sikur te ishte Muja gjallë, nuk kishte me përdor atë gjuhë te poshtër ne Parlamentin e Kosovës duke i fye motrat tona me shprehjen ,,ma hangsh”./BS/

Ja postimi i plotë:

Ky ishte Kadri Veseli ku festonte naten e vitit te Ri me 31 Dhjetor 1998 ne Tiranë, ku disa ditë me heret me 14 Dhjetor 1998 ne kufi ran ne pritë 140 ushtar te UÇK-së te cilet me urëdher te Kadri Veselit dhe shokve te tij nga Tirana u nisen per në Kosovë dhe te tradhtuar mbeten ne kufi mbi 40 e ca ushtar te UÇK-së ne mesin e tyre edhe Komandant Mujë Krasniqi-Kapuqi! Pse mos te festonte ky ateherë sepse e dinte se Komandant Mujen nuk e ka më! Ah sikur te ishte Muja ne kete jetë, nuk kishte me perdor atë gjuhë te poshter ne Parlamentin e Kosoves duke i fy motrat tona me shprehjen ,,ma hangsh”. Krimineli mbetet kriminel dhe ky është Kadri Veseli! Kjo foto eshte berë me 31 Dhjetor 1998 ne Zyret e Shtabit te UÇK në Tiranë duke festuar vdekjen e ,,shokve” te tij dhe njeherit Vitin e Ri 1999!

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme