VIDEO/ Arinjtë enden në periferitë e kryeqytetit, “i murrmi” ia pret rrugën makinës në Surrel

Një ari është filmuar shumë pranë Tiranës. Sipas qytetarit që ka postuar foton në rrjet, ariu është filmuar në Surrel.

Vitet e fundit për shkak të moratorumit të gjuetisë, kemi parë shpesh në media dhe rrjete sociale kafshë të egra që lëvizin shumë pranë zonave të banuara.

Gjithashtu kemi para edhe kafshë që janë rikthyer nga pyjet tona të cilat prej vitesh konsideroheshin të “humbura” pasi largoheshin nga habitati i tyre për shkak të gjuetisë pa kriter./GSH

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme