VIDEO nga vendi i ngjarjes/ Shpërthim tritoli në mes të Tiranës, dyshohet për të plagosur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në kryeqytet, në kryqëzimin Vasil Shanto.

Në mes të rrugës një makinë ka shpërthyer si pasojë e vendosjes së një sasie tritoli.

Paraprakisht dyshohet se ka dy persona të plagosur.

 

BalkanWeb raporton se ngjarja në ‘’Vasil Shanto’’ dyshohet se është një atentat me lëndë plasëse i telekomanduar.

Dyshohet se lënda plasëse iu vendos automjetit në pjesën e përparme të saj dhe është shkatërruar tashmë.

Ndër të tjera automjeti shëprtheu mbi urë dhe dyshohet se me nisjen e saj shpërthimi është telekomanduar.

© SYRI.net