Vrasja e kushërinjve në Laç, një nga viktimat, ish-futbollist

Një nga dy të rinjtë e vrarë mbrëmë në qytetin e Laçit ka qenë ish-futbollisti i Kategorisë Superiore dhe të Parës, Kelvin Jushi, i cili së fundmi mbante emrin Jani Jushi. Në faqen zyrtare të FSHF-së rezulton se Jushi ka qenë aktiv deri në vitin 2014-të, teksa në të kaluarën është aktivizuar me Laçin, Kastriotin dhe Mamurrasin.

Mësohet se përplasja me armë zjarri ku mbeti i vrarë Kelvini dhe kushëriri i tij, Mikel Jushi, ndodhi në një prej lokaleve të qytetit të Laçit të njohur si “Piaza”. Lokali ishte në pronësi të Mikel Jushit, djalit të xhaxhait të ish-futbollistit.

Të dy personat, pak pas ngjarjes u dërguan me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, pasi gjendja e tyre paraqitej e rëndë. Por, ende pa mbërritur në spital për ndihmë mjekësore, ata kanë ndërruar jetë për shkak të plumbave që morën në atentat.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme