Vuçiq thotë se Kosova dhe Bosnja po e destabilizojnë Ballkanin

Absolutisht të gjitha dhe çdo lloj poenash politik jam i gatshëm t`i sakrifikojë për të pasur paqe dhe stabilitet.

 

Kështu ka thënë kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq.

Më e rëndësishme është ruajtja e stabilitetit dhe paqes konfirmoi ai, por paralajmëroi se ajo mund të dëmtohet nga qëndrimi siç e quajti ai “i papërgjegjshëm dhe veprimet e atyre në Serbi të cilët po bëjnë thirrje për paqëndrueshmëri, dhe madje disa në Prishtinë, si dhe disa nga Bosnja …”, raporton Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme