Xhamitë në Munich hapin dyert për strehim

Objektet fetare të myslimanëve, xhamitë, që ndodhen në Munich sonte do të jenë gjatë gjithë natës të hapura.

Kjo është bërë e ditur në The Guardian, nga komuniteti mysliman në Gjermani, transmeton Koha.net.

Shumë persona nuk mund të lëvizin në qytet për arsye se sulmuesit ende nuk janë kapur dhe si vendstrehim mund të përdoren edhe xhamitë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme