Zaev: Për një muaj gjetëm keqpërdorime të shumta

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaurar për gazetën malazeze ”Vijesti” se Gruevski i ka futur në borxh qytetarët me tentimin e ndërtimit të shpejtë të rrugëve, që sipas tij janë jo cilësore.

Ai thotë se në periudhën e qeverisë kalimtare janë përqëndruar në resorët ku ka patur keqpërdorime të mëdhaja, pra në Ministrinë e punëve të brendshme, atë të punës dhe politikave sociale, bujqësisë dhe të financave.

Zaev thotë se vetëm brenda një muaji janë gjetur dëshmi për falsifikime dokumentesh identifikimi, keqpërdorime të ndihmës sociale, keqpërdorime të subvencioneve.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme