Zaev: Shtetin do ta ndërtojmë përsëri, sipas idealeve të Ilindenit

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në emrin e tij personal dhe të partisë sot nga Krusheva ua uroj qytetarëve të Republikës së festën e “2 Gushtit” apo ditën e Republikës.

Zaev sot ka qenë për të vënduar lule tek monomenti i Ilindenit në Krushevë dhe pastaj tha ”Republikën që e kanë marrë në duar Maqedonisë, banda e vogël e familjes, përsëri do ta ndërtojmë sipas idealeve të Ilindenit. Së shpejti do të ketë drejtësi dhe ardhmëri. Drejtësi dhe të drejtë. Prosperitet dhe ardhmëri. Idealet janë të njëjta, vetëm armët janë ndryshuar. Dikur të parët tanë luftën për liri e kanë bërë me pushka dhe topa, ndërkaq sot arma më e fuqishme e është zëri i popullit. E dëgjuam atë zë me muaj të tëra nëpër rrugët e qyteteve të Maqedonisë”, tha Zoran Zaev duke shtuar se Republika e Maqedonisë, nuk do të jetë më vilajet i “familje” në pushtet, por do t’u takojë qytetarëve të Maqedonisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme