Zbardhni dhëmbët në vetëm dy minuta

Dhëmëbët e verdhë dhe me njolla janë shqetësim i shumë personave.

Megjithatë, ekzistojnë disa metoda natyrale të cilat ju ndihmojnë që t’i zbardhni dhëmëbët, dhe atë në vetëm dy minuta, transmeton Indeksonline.

Për një recetë të tillë, juve ju duhet lëng limoni dhe në lugë e madhe sodë buke.

Vendosni sodën e bukës në një enë dhe shtrydhni disa pika lëng limoni dhe sodë dhe përzieni mirë për të formuar një pastë të trashë.

Vendosni pastën në furcën e dhëmëbëve dhe fërkoni dhëmëbët për dy minuta. Pastaj, pastroni dhëmëbët me ujë .

Kjo jo vetëm se do ti pastrojë dhëmëbët por edhe do të pastrojë mishrat e dhëmëbëve tuaj./Indeksonline/

Zbardhni dhëmbët në vetëm dy minuta

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme