Zemaj: PDK-së i pengonte suksesi i LDK-së

Armend Zemaj, kandidat për deputet nga LDK-ja në Interaktiv të KTV-së ka thënë se qytetarët e Kosovës, janë të gatshëm për zgjedhjet e 11 qershorit.

Ai ka thënë se koalicioni LDK-AKR-Alternativa, nuk ka qenë farë befasi, pasi sipas tij, ky koalicion është paralajmëruar shumë më herët.

“Unë e kam bërë të ditur një gjë të tillë, koalicioni ynë ka qenë në bisedime shumë më herët, prandaj nuk duhet konsideruar befasi”, ka thënë ai.

I pyetur për koalicionin e kaluar me PDK-në, Zemaj ka thënë se ata ishin pengesë e sukseseve të tyre.

“Nuk po them që PDK ka qenë pengesë për gjithçka, pasi ne kemi qenë në koalicion me ta, por ata ishin pengesë e madhe për rritjen e ekonomisë dhe arritjes së sukseseve tona”, ka thënë Zemaj.

Sipas tij, Elektorati i LDK-së ka kërkuar një ndryshim dhe që kështu u dha fundi koalicionit me PDK-në, pasi brenda këtij koalicioni, sipas tij, kishte kishte kundërshtime të mëdha në shumë aspekte.

“PDK gjithmonë është në kërkesë të interesave të tyre, jo të qytetarëve të Kosovës”, ka shtuar ai.

Zemaj, zgjedhjet e 11 qershorit i konsideron më të lehta pasi është një bllok me koalicione dhe Lëvizja Vetëvendosje.

“Zhvillimi ekonomik i vendit është synimi i të gjitha koalicioneve, diçka më e mirë për vendin”, ka shtuar ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme