Ziadin Sela: Zaevit do t’ia japim shansin ta dëshmojë veten

Deputetet qe hapen dyer nuk mund te quhen koleget e mi, tha lideri i LR-PDSH-se. Ata nuk e kane vendin as ne Kuvend, por se shpejti do te jene atje ku edhe e kane vendin dhunues e bashkepunetore te till.
Me tej Sela tha se, jane bere perparime ne bisedimet per qeverine, dhe tha se krijimi i Qeverise eshte afer.

Ne pyetjen se a eshte i gatshem te pranoje postin e zv.kryeminstrit, ai tha se tani, ne kete mandat nuk do ta pranoje nje pergjegjesi te till. Sipas tij, sepse votuesit nuk ekane votuar, por, e ka votuar nje pjese e tyre, ndersa kur ta votojne shumica e vbotuesve, atehere po. Ne nje rast te till, ai tha se do te pranonte nje post te till dhe do te ishte i vetmi, pasi kur ka shume zv,kryeministra, humbet edhe pesha.

Sela tha se , do t’i japim shancin mandatarit te formoje qeveri, por kur u pyet gazetari se a do te sakrifikoje ceshtje te rendewsishme per shqiptaret, ai theksoi ” Andaj thash, do t’i japim shansin”, perndyrshe nuk e ka mbeshtetjen tone./Almakos.com

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme