“Zonja e Vjetër” nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Bolognas

Skuadra e Juventusit ka barazuar 1 me 1 ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Serie A.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e shënuar nga Orsolini në minutën e 10’të nga pika e bardhë e penalltisë.

Pikërisht nga pika e bardhë e penalltisë mysafirët paten mundësi ta barazonin rezultatin në minutën e 31’të, por sulmuesi Milik gaboi nga 11-metërshi.

Në pjesën e dytë, “Zonja e Vjetër” ishte më e rrezikshme dhe gjeti golin e barazimit në minutën e 61’të me anë të sulmuesit polak, Milik.

Me këtë pikë të fituar, Juventus shkon në kuotën e 60 pikëve në pozitën e 3-të, vetëm tri më shumë se vendi i katërt, pestë dhe gjashtë Inter, Milan dhe Roma (57). Kurse Bologna ngritët në vendin e 8-të me 45 pikë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme