Zyrat e presidencës, protokollit dhe arkives janë të goditura nga zolla

Burime brenda policisë së Kosovës bëjnë të ditur për Gazetën ‘Zëri’ se shpërthimi se Kuvendi i Kosovës është goditur me zollë .

Po ashtu, këto burime tregojnë që zolla ka rënë në katin e katër, të zyrat e presidencës, protokollit dhe arkives.

Sipas të dhënave janë dëmtuar disa pjesë dhe djeg materiale. Ende po vazhdon brenda të shuhet flaka që është shkaktuar praj sulmit. /ZER/

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë