​3 operacione policore në 12 orë, 97 kilogramë kanabis të sekuestruar

Policia e Shtetit në Shqipëri ka zhvilluar gjatë 11 orëve të fundit 3 operacione, ku janë sekuestruar 97 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe janë vënë në pranga 5 persona.

 

Në Vlorë, në fshatin Beshisht u zhvillua operacioni “Ëest”, ku janë sekuestruar 80 kg Cannabis Sativa dhe është arrestuar poseduesi i lëndës narkotike shtetasi – Spiro Tupa, 62 vjeç, banues në fshatin Beshisht, Vlorë.

Në Lezhë është zhvilluar operacioni i koduar “Reps”, ku janë sekuestruar 11 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, është arrestuar poseduesi i lëndës narkotike shtetasi Fatmir Gjonikaj , 28 vjeç, banues në Mirditë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme