​Arrestohet vjedhësi i bankave

E shtune, 05 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Policia e Fierit ka vënë në pranga një të dënuar me 12 vjet burg për “vjedhje të bankave dhe arkave të kursimit”.

 

Mësohet se personi i arrestuar është shtetasi Gjergji Xhaho, 47 vjeç, banues në lagjen “Kastriot” të Fier. Gjykata e Lartë Tiranë me Vendimin e datës 02.11.2015, e ka dënuar këtë shtetas me 12 vjet burg për veprën penale të “vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit”.

Policia bën të ditur se ky shtetas duke qenë nëndrejtor i një banke të nivelit të dytë, ka vjedhur një shumë të konsiderueshme parash duke falsifikuar dokumentet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme