Archive

Research Paper Writing: Organizing Your Ideas and Your Writing

2 orë më parë

If it comes to your research papers writing, you have a lot of options to choose from. You can try out many themes and styles,

VOA: Franca i dërgon notë proteste Ramës, i kujton…

1 ditë më parë

Qëndrimet kritike të kryeministrit Edi Rama ndaj qasjes së Bashkimit europian, i cili i la jashtë programit të vaksinimit, vendet e Ballkanit perëndimor, vijojnë të

Meta: Më 25 prill Shqipëria pret përmbysje të madhe, jo thjesht rrotacion

1 ditë më parë

Gjatë intervistës në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, Presidenti Ilir Meta u ndal dhe te fushata elektorale e zgjedhjeve të 25

Gostivar, arrestohen tre persona për tregti me kokainë

1 ditë më parë

Policia e Gostivarit ka arrestuar tre persona në një operacion policor mbrëmë, nën dyshimin për trafik të paligjshëm të kokainës. “Në orën 21.30 në Gostivar,

Vajza nga Karaibet, nuse në Çellopek të Tetovës

1 ditë më parë

Dhjetë vite të plota është duke zgjatur dashuria mes djaloshit nga Çellopeku i Tetovës dhe vajzës nga Karaibet. Dashuria mes Bobi Markovskit dhe Vedelin ka

“Si çdoherë, bashkë”, konfirmohet bashkimi i Donika Gërvallës me Vjosa Osmanin

1 ditë më parë

Vjosa Osmani ka konfirmuar se ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, i është bashkuar iniciativës së saj “Guxo”. Osmani ka publikuar një fotografi

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e LVV-së

1 ditë më parë

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e

Idrizi: Çështje ditësh marrëveshja me PD, do preferoja të kandidoja në Vlorë ose Tiranë

1 ditë më parë

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zbuluar se është çështje ditësh marrëveshja e përbashkët me PD, për një vend të sigurt në lista, në zgjedhjet

Inskenon kidnapimin e tij për të marrë mijëra euro nga babai, arrestohet 29-vjeçari nga Berova

1 ditë më parë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka arrestuar 29-vjeçarin M.P. nga Berova, për shkak të dyshimit për zhvatje. Ai gjatë

Armin Laschet zgjidhet kryetari i ri i CDU-së

1 ditë më parë

Partia konservatore gjermane, Unioni Demokristian (CDU), ka zgjedhur Armin Laschet, kryetar të ri të partisë. Laschet, 59 vjeç, ka mposhtur në garën zgjedhore konservatorin, njëherësh

1 2 3 23