AAK-ja po mbanë mbledhje të jashtëzakonshme për Haradinajn

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës po mban mbledhje te jashtëzakonshme për të diskutuar në lidhje me arrestimin e liderit të saj, Ramush Haradianaj. Ky takim po mbahet me dyer të mbyllura, raporton rtv21.tv

Lideri i AAK-së është arrestuar me 4 janar në Francë me një urdhër arrest  ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Reagime për arrestimin e Haradijant ka pasur nga Ministria e punëve të Jashtme të Kosovës ku është thënë se po punohet që të lirohet sa më parë. Po ashtu kanë reaguar edhe  krerët e vendit dhe liderë të partive politike

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme