Ahmeti: Nëse Vetëvendosje vendosë për dhunë, unë sdo jem më aty

Nëse Lëvizja Vetëvendosje përcaktohet për dhunë, unë nuk do të jem pjesë e këtij subjekti politik. Kështu është shprehur Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në emisionin “Infobox” të RTV Dukagjinit.

Ai ka mohuar se hedhja e gurëve dhe koktejeve me molotov në drejtim të Qeverisë dhe Kuvendit të jetë bërë nga aktivistë të Vetëvendosjes. Ndërsa, ka thënë se këto janë akte të qytetarëve të mllefosur karshi institucioneve.

Në “Infobox” ai ka njoftuar se brenda 90 ditëve do të vijnë 30 autobusë e parë, kurse brenda 120 ditëve edhe 21 të tjerë. Mirëpo, mendon se ky numër është i pamjaftueshëm për Prishtinën.

Lidhur me reagimin e PDK-së se Komuna e Prishtinës ka keqpërdorur 1.1 milionë euro, është shprehur se diçka e tillë nuk mund të ndodhë kur bëhet marrëveshje me një institucion siç është BERZH-i. Ndërsa, i pyetur rreth një rikandidimi të mundshëm për Kryetar të Prishtinës, Ahmeti ka thënë se edhe pse ekziston dëshira dhe vullneti brenda subjektit të tij, ai ende nuk ka vendosur për një gjë të tillë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme