Aksidenti i Boeing 720 ndryshoi historinë (Video)

Ky duket si një aksident horror por nuk ka ka asgjë për t’u shqetësuar. Aksidenti ka ndodhur në 1984 dhe ishte i provokuar.

 

NASA në bashkëpunim me shoqëritë ajrore bëri disa testime duke përplasur Boeing 720 për të parë se çfarë duhej përmirësuar.

Avioni ishte me pilot automatik.

Në sajë të kësaj përplasje u modifikuan shumë gjëra në avionë duke rritur ndjeshëm sigurinë e tyre.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme