Amerika dërgon ekipin që vrau Osama Bin Laden për Kim Jong-un

Ekipi i Marinsave Amerikan SEAL 6 janë vendosur në gadishullin Korean, si pjesë e një loje lufte në mes të Washington dhe Seoul.

Koreja e Jugut ka deklaruar që kjo skuadër ka filluar disa stërvitje sekrete të cilat, sipas tyre, janë pjesë e planit për largimin e liderit të Koresë së Jugut, Kim Jong-un.

Gjithashtu besohet që forcat speciale si Army Rangers, Delta Force e Green Berets janë vendosur në gadishullin Korean.

Ekipi i Marinsave Amerikan SEAL 6, është  bashkangjitur për herë të parë, e këta janë skuadra që kane kapur dhe vrarë Osama Bin Laden, gjatë një bastisje në Pakistan.

Ndërsa mediat në Korenë e Jugut kanë deklaruar që këto ekipe kanë filluar stërvitjet në prag të krizës nukleare kanosëse nga Kim Jong-un.

North Korea's leader Kim Jong-un

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme