Anketa e fundit: Vetëm 1% është dallimi midis koalicionit BESA – RDK dhe BDI

Institutit për Hulumtimin e Politikave dhe Qeverisjes së Mirë (IHPQM), i cili njihet për saktësi maksimale, në anketën të publikuar ka bërë të ditur se BDI dhe BESA-RDK janë në garë të ngushtë në këto zgjedhje. BDI është akoma në krye me 13.4%, por dallimi ndaj Lëvizjes Besa tashmë është vetëm 3%. Me 10.2% Besa është bindshëm në vend të dytë, përpara PDSH-së me 6.3% dhe LR PDSH-së e cila ka rejting prej 5%. Ndërsa, RDK e Fadil Zendelit me të cilin BESA ka lidhur koalicion ka grumbulluar 1.9 %, duke e bërë këtë koalicion të ketë 12.1 përqind të votave dhe duke e ngushtuar diferencën në 1 %.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme