Posts From Portali Sakte

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

2 ditë më parë

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar jetën

Mbi 50 për qind e të rinjve të Kosovës e votojnë Vetëvendosjen

2 ditë më parë

Moshat e reja në Kosovë nga 18-25 vjeç do të votojnë Vetëvendosjen me 56.50 për qind, sipas sondazhit më të ri të PIPOS. Pas Vetëvendosjes

Përfundon debati për ligjin e regjistrimit, përplasje për kategorizimin e qytetarëve

2 ditë më parë

Kuvendi as sot nuk arriti ta miratojë propozim-Ligjin për Regjistrimin e Popullsisë. Debati u koncentrua në kërkesat e opozitës që të anulohet regjistrimi për shkak

Veprime kishtare që përçajnë shqiptarinë

3 ditë më parë

Nga Xhevdet Pozhari Mediat u morrën veç me fyerjen që Don Fatmir Koliqi i bëri figurës së Anton Çetës. Por, në thelb ai duke e

‘Turpi e cirku i ipeshkëvisë së Kosovës’

3 ditë më parë

Ipekshkëvia e Kosovës ka bërë dje një gjest që nuk po mirëpritet mirë nga masa. Për me tepër edhe Komuna e Prishtinës, doli kundër duke

Mickoski: Për asnjë çmim nuk pranoj se deri në 45-tën maqedonasit ishin bullgarë

3 ditë më parë

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski duke iu përgjigjur pyetjes nëse do të ulet të bisedojë me Qeverinë për të gjetur konsensur kombëtar në lidhje me

Skandal në Britani/ Foto mes Biblës, 2 super futbollistët në shtrat me të njëjtën vajzë (FOTO LAJM)

3 ditë më parë

Një skandal ka shpërthyer në Britaninë e Madhe për një ngjarje, që ka ndodhur kohë më parë. Një grua vendosi të dhurojë disa sende dhe

Vjosa dhe Albini – një mundësi e re për Kosovën!

3 ditë më parë

Nga Xhevdet Pozhari Kur po thonë se “LDK i ka dhënë shumë Vjosës”, përveç Ibrahim Rugovës s’po më kujtohet figurë tjetër që i ka dhënë

Një kryetar komune në qytetin jugor meksikan të Chiapas është lidhur në pemë nga banorët vendorë

3 ditë më parë

Një kryetar komune në qytetin jugor meksikan të Chiapas është lidhur në pemë nga rezidentët e tërbuar vendorë, pasi u prezantoi atyre sistemin “e ri”

Koalicioni Alternativa – Aleanca për Shqiptarët para opinionit publik do të prezantojnë platformën “SHTETËSIA”

3 ditë më parë

Koalicioni opozitar Alternativa – Aleanca për Shqiptarët, me datë 18 janar 2020 (ditën e hënë), pritet që para opinionit publik të prezantojë platformën e re