Posts From Portali Sakte

1 deri 5 vite burg për personin që dogji flamurin bullgar

2 ditë më parë

Policia ka identifikuar personit që i vuri flakën flamurit të Republikës së Bullgarisë gjatë karnavalit në Vevçan, njofton Agjencia e lajmeve FLAKA  “Më 14.01.2021 në

Peka: Kurti e ktheu në trend edhe në Shqipëri situatën politike në Kosovë

2 ditë më parë

Gazetari nga Shqipëria Çim Peka thotë se në Shqipëri zakonisht nuk ka interes për atë që ndodh në Kosovë. Por ai thotë se fitorja e

Joe Biden vendos zyrtarë pro Kosovës, në top pozitat diplomatike

2 ditë më parë

Më 20 janar, Joe Biden do të betohet që për katër vjet të jetë President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ndërkohë 78 vjeçari ka

Zgjedhjet në Kosovë: Sot afati i fundit për dorëzimin e listave

2 ditë më parë

Në Kosovë këtë të shtunë është dhe afati i fundit i partive politike për të dorëzuar listat e tyre me emrat e kandidatëve për deputetë,

Video virale/ Rama jep këshilla se si jepet ryshfeti

2 ditë më parë

Analisti Vehap Kola ka ironizuar kryeministrin i cili në të gjithë daljet e tij fajin ua vendos shqiptarëve për ryshfetin e Rilindjes. “8 vjet nuk

Aktori i njohur theu rekordin e Jennifer Aniston në Instagram, mban rekordin Guinness

2 ditë më parë

Deri më tani, arritjet më të përfolura në Instagram kanë qenë ato të Jennifer Aniston. Konkretisht, së pari aktorja me postimin e saj të parë kishte arritur

Londër: arrestohen 4 shqiptarë pjesë e një grupi të strukturuat kriminal, emrat

2 ditë më parë

Policia e Londrës njoftoi se ka arrestuar 4 shqiptarë, pjesë e një grupi të strukturuat kriminal të cilëve iu kapën 340 mijë paund cash dhe

Kryemadhi e nis ditën me të rinjtë në Elbasan: Jeni më të braktisurit!

2 ditë më parë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me të rinjtë e Elbasanit. Gjatë një bashkëbisedimi të lirë ajo ka

Ish-deputeti i PS: Mos na hapni barkun, PS dhe FRESH sot kontrollohen nga pasardhësit e Bllokut

2 ditë më parë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Dedja, në 29-vjetorin e themelimit të Forumit Rinor Eurosocialist (FRESSH) ka kërkuar nga drejtuesit aktual të PS që të mos

Barcelona shpreson që Messi të rikuperohet në kohë për finalen

2 ditë më parë

Sipas raportimeve të fundit në Spanjë, Lionel Messi ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Granadas dhe nuk mund të paraqitet në finale, transmeton lajmi.net.