Posts From Portali Sakte

Trump: Obama e themeloi IS-in. Zemërohen republikanët

4 vjet më parë

Dhjetëra republikanë të zemëruar në SHBA kanë mbledhur nënshkrimet më 11 gusht në një letër dërguar liderëve të partisë duke iu kërkuar atyre që të

Gjakovës i shtohen terrenet sportive

4 vjet më parë

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, e shoqëruar nga drejtoresha e Arsimit e kësaj komune, Diana Qarkaxhija, i kanë inauguruar të enjten terrenet sportive

Hoxhaj kundër Jeremiq për sekretar të OKB-së

4 vjet më parë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, thotë se ish ministri i jashtëm i Serbisë nuk është njeriu i duhur për ta drejtuar

15 vjet nga masakra e Lubotenit

4 vjet më parë

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit është i dhembshëm, sepse u përkujton masakrën e Lubotenit të 12 gushtit te vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë

10,000 dhoma, 70 restorante dhe katër “pista” helikopteri: Në Mekë po ndërtohet hoteli më i madh në botë (Foto/Video)

4 vjet më parë

Hoteli më i madh në botë – i cili do të mburret me 10 mijë dhomat e tij – mund të hapet në Mekë në

SHBA mirëpret lidhjet Turqi – Rusi nëse vërtetë duan ta luftojnë IS-in

4 vjet më parë

Nëse bashkëpunimi në mes të Turqisë dhe Rusisë vërtetë e ka për qëllim luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik, atëherë Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Fletëarrest për futbollistin me origjinë shqiptare, Hakan Shukur

4 vjet më parë

Ish-futbollisti i njohur turk me origjinë shqiptare Hakan Shukur është akuzuar nga autoritet në Turqi si pjesëmarrës në grushtin e dështuar të shtetit më 15

Hasanbegu nën ujë e baltë, Shkupi po ndërton Luna Parkun prej 6,5 milionë euro

4 vjet më parë

Në Shkup po ndërtohet Luna Parku, një projekt i nisur tani por në fazën fillestare, ndërsa pritet të përfundojë në vitin 2018. Për realizimin e

Prokuroria është duke e hetuar Murat Mehën

4 vjet më parë

 Prokuroria Themelore në Prishtinë është duke e hetuar shumë të përfolurit për çështjen e shënimit të vije kufitare në mes të Kosovës e Malit të

Ja si do emërohen anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike

4 vjet më parë

Britania e Madhe ka një plan konkret që t’i ndihmojë Kosovës në qeverisje të mirë, transparencë dhe llogaridhënie Në një takim informues me gazetarë, zyrtarët