Binjakët e lindur me kokë të ngjitur, shfaqen të ndarë pas operacionit të suksesshëm (Video)

Jadon dhe Anias McDonald nga New Yorku, që kishin lindur me koka të ngjitura, janë prezantuar pas operacionit të suksesshëm dhe shërimit të plotë.

Vëllezërit 15-muajsh kanë pasur të njëjtën kokë, por jo edhe tru të përbashkët duke bërë që operimi të mos ketë komplikime, transmeton Telegrafi.

Për të ndarë të vegjlit, është dashur organizmi i një stafi prej 40 specialistëve të cilët kanë hulumtuar dhe më pas e kanë kryer intervenimin.

Në videon e postuar më poshtë, shihen ata derisa janë ende të ngjitur, si dhe pasi të kenë kryer operimin, ndërsa në fotografinë e postuar së fundmi shfaqen mjekët që ishin në krye të operimit, së bashku me fëmijët e shëndoshur nga plagët.

https://www.youtube.com/watch?v=kEMr23IvfeQ

Artikulli paraprakBie nataliteti në Kosovë
Artikulli tjetërShkaktarët e migrenës

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme