Shkaktarët e migrenës

Problemet vaskulare dhe të muskujve luajnë një rol madhor në shkaktimin e migrenës.

Kështu ka vlerësuar një studim i ri i cili ka treguar se migrena shkaktohet kryesisht nga probleme që lidhen me furnizimin e sistemit trupor me gjak, sipas një studimi të ri.Konsorciumi në International Genetics Consortium (IHGC), analizoi të dhënat e mbi 60 mijë rasteve të pacientëve që vuajnë nga migrena. Në studim morën pjesë grupe nga mbi 12 vende të botës.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme