Intervista "Saktë"

Intervista SAKTË me Lirak Çelaj

5 vjet më parë

Intervista SAKTË me zëvendësministrin e Ministrisë së Drejtësisë dhe kryetarin e degës së PDK-së në Prishtinë, Lirak Çelaj. Autor: Xhevdet Pozhari

Intervista SAKTË me Gëzim Kelmendin

5 vjet më parë

Intervista SAKTË me deputetin e Kosovës, kryetar i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi. Autor: Xhevdet Pozhari

Intervista SAKTË me Glauk Konjufcën

5 vjet më parë

Intervista SAKTË me udhëheqësin e grupit parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Glauk Konjufca. Autor: Xhevdet Pozhari

Intervista SAKTË me Bilall Sherifin

5 vjet më parë

Intervista e plotë SAKTË me Sekretarin e Përgjithshëm të NISMA për Kosovën, Bilall Sherifi. Autor i emisionit, Xhevdet Pozhari.

Albin Kurti: Beogradi duhet të jep llogari

5 vjet më parë

Portali francez, Politique Internationnale ka zhvilluar një intervistë me Albin Kurtin, për zhvillimet politike në Kosovë, kundërshtimet e Vetëvendosjes ndaj marrëveshjeve politike me Serbinë, korrupsionin,

Ambasadori turk në Tiranë flet për marrëdhëniet Shqipëri – Turqi

5 vjet më parë

Ambasadori turk në Shqipëri, Hydajet Bajraktar, shprehet se në ngjarjet e 15 korrikut në Turqi fitoi demokracia, nuk fituan tanket, topat dhe armët që përdorën

Kiliç: FETÖ vret popullin e vet, kosovarët duhet ta dinë sa të rrezikshëm janë

5 vjet më parë

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, duke reaguar kundër tentativës për grusht shteti në Turqi, ka theksuar se zyrtarët e Kosovës duhet të kuptojnë

Hoxhaj: Nota verbale turke e papranueshme dhe e pazakontë

5 vjet më parë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, i tha Radios Evropa e Lirë se nota verbale e Ambasadës Turke në Prishtinë “është e pazakontë dhe

Haradinaj: Demarkacioni nuk duhet të jetë kusht për liberalizim

5 vjet më parë

Z. Haradinaj, AAK-ja ka qenë më e zëshmja për çështjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Deri më tash kundërshtimi i partisë së cilës i

Isak Tusha: Me BESËN Armata e Maqedonisë do të udhëhiqet nga shqiptarët

5 vjet më parë

Departamenti i Mbrojtjes i Lëvizjes BESA ka hartuar një projekt plan me qëllim që t’i vendos disa kontura bazë sa i takon çështjes së mbrojtjes.