Magazina

Sa herë të shihni këtë orë, prisni diçka të mirë t’ju ndodhë

2 javë më parë

Ekziston besimi se kur rastis të shikon orën dhe ajo shënon 11:11, është mirë të shprehësh një dëshirë. Ndonëse të qenit katër 1-sha rresht mund

“Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë”- historia e dy rrugëve më të famshme të Tiranës

2 javë më parë

Një shprehje thotë: “Disa tironca, po t’i gërvishtësh pak, dalin dibranë.” Fillimi i shekullit të XX, menjëherë pas shpalljes së Pavarsisë në vitet 1912-1913, do

Çfarë qëndron pas fotos më të famshme në Internet

2 javë më parë

Të gjithë mund ta mbajnë mend këtë foto që u bë meme për shumë ngjarje. Që nga viti 2005, ky imazh  është bërë një nga

Si është ndërtuar makina-bunker me të cilën do udhëtojë Joe Biden

2 javë më parë

Emri i saj zyrtar është “Cadillac One”, por njihet edhe si “Bisha”. Arsyeja është më se e qartë: makina e fundit e presidentit të Shteteve

Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel

2 javë më parë

Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. “Unë mund ta fal Alfred

Leonardo DiCaprio i ka kushtuar një tjetër mesazh mbrojtjes së lumit Vjosa në Shqipëri

2 javë më parë

Aktori me famë botërore Leonardo DiCaprio i ka kushtuar një tjetër mesazh mbrojtjes së lumit Vjosa në Shqipëri. Ai ka publikuar në profilin e tij

Një mik si George Clooney! Aktori sqaron pse ju dhuroi nga 1 milionë dollarë 14 miqve të tij

2 javë më parë

Aktori i njohur George Clooney, duket se është ‘mik për kokë’! Vite më parë, miku i tij, Rander Gerber, tregoi se Clooney ju dhuroi 14 miqve

Belgjikë, shitet pëllumbi më i shtrenjtë për 1,6 milion euro

3 javë më parë

Pëllumbi më i shtrenjtë në botë u shit për 1,6 milion euro në një ankand të mbajtur në Belgjikë, transmeton Anadolu Agency (AA). Qendra Belge

Reperi Bardhi i dedikoi ish-it këngën që u kthye në hit

3 javë më parë

Reperi i njohur Bardhi, së fundmi solli këngën me titull ‘Betohemi’, një këngë e cila numëron mbi 8 milion klikime vetëm një muaj pas publikimit të

Luana Vjollca vë në pah belin e sheshtë dhe gjoksin në këmishën e zbërthyer

3 javë më parë

Ajo së fundi ka publikuar një imazh, në të cilin u shfaq e veshur me një palë xhinse dhe këmishë të bardhë, ndërsa dukej tërheqëse