Cila ishte e vërteta që në Kur’an shkruante para 1.400 viteve? (Video)

Zbulimet më të mëdha të fizikës moderne të cilat e kanë shpjeguar fenomenin “Bing Bang” , e të cilat janë mbështetur në shumë prova shkencore, vërtetohet se janë shpjeguar rreth 1.400 vite më parë në librin e shenjtë të myslimanëve, Kur’an.
“Ata që e mohojnë a nuk e shohin që kur qielli dhe toka ishin të ngjitur me njëri – tjetrin, ne i larguam ata dhe cdo gjallesë e krijuam nga uji. Dhe ende nuk besojnë?”, shkruhet, ndër të tjera në një prej ajeteve në librin e shenjtë.
Video është në gjuhën truke./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme