Autoritetet turke lëshojnë urdhëresë për arrestimin e 42 gazetarëve

Në kuadër të hetimeve kundër tentativës për grusht-shtet autoritetet turke kanë lëshuar vendimin për arrestimin e 42 gazetarëve, në mesin e të cilëve edhe Nazlı Ilıcak, raporton Anadolu Agency.

Mësohet se policia ka arrestuar pesë nga të dyshuarit dhe se po vazhdojnë aksionet për kapjen e të kërkuarve.

Nazli Ilicak më 2013 u shkarkua nga e përditshmja pro qeverisë, Sabah sepse kritikoi ministrat e përfshirë në skandal korruptim.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë