Çka nëse nuk pini ujë mjaftueshëm?

11:17  / 07 Shtator 2016 / Sakte.net
Të gjithë e dimë se uji është i rëndësishëm, i shëndetshëm dhe esencial.

Më shumë se një herë, na është thënë të pimë më tepër ujë.

Të gjithë pajtohemi me këtë dhe duam të jemi njerëz që konsumojnë ujë në mënyrë të rregullt. Mirëpo, prapë se prapë, ka nga ata njerëz që pinë ujë vetëm kur u thahet goja e lëkura.

Nëse kjo ju tingëllon e njohshme, atëherë më poshtë lexojini shenjat të cilat do t’jku bëjnë të shkoni e të mbusheni me ujë:

Lodhja

Shtypja e lartë e gjakut

Niveli lartë i kolesterolit në gjak

Probleme me veshkat

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme