Daçiq reagon ndaj deklaratave të Ramës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se shqiptarët e konfirmuan edhe një herë platformën e përbashkët për krijimin e Shqipërisë së Madhe.
Ai shtoi se kjo paraqet kërcënim të madh për paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe Evropë, transmeton lajmi.net.

“Komuniteti ndërkombëtar reagoi kur Vuçiq tha se është i mundur bashkimi i Serbisë me Republikën Srpska? Ne te gjithë dëgjuam reagimin kur akuzuan Serbinë për kërcënim të paqes”, ka thënë Daçiq.

“Unë pyes BE-në, SHBA-në, Britaninë dhe të tjerët deri kur do të heshtin kur dikush kërcënon Serbinë?”, ka pyetur ministri i Jashtëm serb.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme