Dëshmitari i sulmit në Ohio: Njerëzit bënin si të vdekur për të shpëtuar

Dëshmitari i sulmit në Ohio: Njerëzit bënin si të vdekur për të shpëtuar
Autori: Lajmi.net Bota, Lajme12:40, 24 July 2016

Një dëshmitar ka folur për mediat lokale në Ohio në SHBA duke treguar se ka pasur shumë të shtëna me armë zjarri.
Ai ka thënë se ka arritur të dëgjojë së paku 15 të shtëna të cilat nga frika, i janë dukur sikur kanë zgjatur një orë.

Tolu Adeseha ka thënë se mund të ishte i vrari brenda lokalit në ato momente kur dëgjoi të shtëna që filluan të shkrepen nga një person, transmeton lajmi.net.

“Kur dëgjova mu kujtuan lajmet në lidhje me njerëzit që shtinë me armë”, tha ai.

“Se çfarë do të duhej të bëje në ato raste, kjo tashmë është një realitet për mua”.

Ky është lokali ku ka ndodhur sulmi

[{ loading … }]
Kur ai dëgjoi të shtëna, ai është përkulur poshtë dhe ishte i shqetësuar për njerëzit përreth tij.

“Shikoja njerëz që përpiqeshin të luanin të vdekurin dhe gjëra të ngjashme si kjo”, tha ai.

“Ai ishte me revole dhe gjuante, kurse unë u mundova t’i them një vajze afër feje se nuk duhej të qante, se e dija që ishte traumatike, por duhej të mbante qetësi ose të bënte si e vdekur”, transmeton lajmi.net.

Adeseha tha se kishte parë njerëz të shumtë brenda në bar me armë kur fillua të shtënat, por nuk pa asnjë që përdori ato.

Ky dëshmitar tha se ka parë së paku dy viktima, pro ishte i pasigurt të thotë se sa mund të jetë numri i të plagosurve.

Nga ana tjetër, policia ende nuk ka lëshuar ndonjë informacion në lidhje me këtë rast.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme