Dronë dhe raketa drejt Izraelit/ Garda Revolucionare e Iranit: Kemi shënjestruar objektiva specifike

Irani ka lëshuar dronë, por edhe raketa në Izrael, sipas një deklarate nga Garda Revolucionare.

Dega e Forcave të Armatosura iraniane tha se ka shënjestruar vende specifike në Izrael, shkruan Sky News.

Garda deklaroi se sulmi ishte nisur në përgjigje të “krimeve të shumta të regjimit të keq sionist, duke përfshirë sulmin në seksionin konsullor të ambasadës iraniane në Damask”.

Ndërkohë Benjamin Netanyahu ka mbledhur kabinetin e luftës. Kryeministri izraelit ka mbledhur zyrtarët në selinë ushtarake në Tel Aviv.

 Vetë zëdhënësi i ushtrisë izraelite në një deklaratë për shtyp konfirmoi se dhjetëra dronë janë lëshuar nga Irani drejt Izraelit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme