Edhe Mercedes ka mashtruar me emetimin e gazrave sikurse Volkswagen?

Mercedes ka prezantuar një plan për rregullimin e 3 milionë veturave me naftë i cili kushton 195 milionë euro në mënyrë vullnetare, pasuar nga skandali potencial i ngjashëm me Volkswagen dieselgate.

Gjatë javës së kaluar, kompania që zotëron Mercedesin, Daimler ka qenë në presion të akuzave se ka shitur mbi 1 milionë vetura me emetim të tepërt të gazrave në SHBA dhe Evropë ndërmjet viteve 2008 dhe 2016, transmeton koha.net.

Ndërsa ka nisur edhe hetime për këtë nga sistemi i drejtësisë në SHBA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme