Edi Rama “kumbar” i koalicionit, AKR-PAN

Koalicioni pritet të nënshkruhet sonte rreth orës 18:00 në rezidencën e Pacollit në Hajvali.

Kryeministri i Shqipërisë është involvuar në krizën politike të Kosovës. Edi Rama ka marrë rolin e negociatorit mes Behgjet Pacollit dhe kolicionit PAN.

Burime të Botapress-it nga AAK-ja njoftojnë se Edi Rama tashmë ka marrë premtime nga Behgjet Pacolli se 4 deputetët e AKR-së do ta votojnë Ramush Haradinajn për kryeministër.

Pas takimit të sotëm mes Rrahim Pacollit, Hashim Thaçit, Kadri Veselin e Sami Lushakun, duket se gjithçka është gati që sonte pasdite, rreth orës 18:00 të zyrtarizohet koalicioni i AKR-së me PAN-in, shkruan Botapress.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme