Ekskluzive: Lirohet Nehat Thaqi

E martë 01 Nëntor 2016 – Sakte.net

Nënkoloneli Nehat Thaqi është liruar nga paraburgimi në Serbi. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express Ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj.

 

Hoxhaj ka thënë se Thaqi shumë shpejt do të kthehet në shtëpi.

‘Sapo më është konfirmuar lajmi se Nënkoloneli Nehat Thaqi është liruar nga paraburgimi në Serbi dhe shumë shpejt do ti bashkohet familjes” ka thënë Hoxhaj në një prononcim për Express.