Fletëarrest për futbollistin me origjinë shqiptare, Hakan Shukur

Ish-futbollisti i njohur turk me origjinë shqiptare Hakan Shukur është akuzuar nga autoritet në Turqi si pjesëmarrës në grushtin e dështuar të shtetit më 15 korrik.

Ndaj Shukur, i cili akuzohet si anëtar i grupit të Fetullah Gylen edhe është lëshuar edhe një urdhër-arresti.

Prej një viti Shukur dhe familja e tij nuk jetojnë në Turqi.

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë