Gjermanisë i mungojnë 691 mijë punëtorë. Shikoni çfarë kërkohet

Në Gjermani, në ekonominë më të madhe evropiane, numri i vendeve të lira të punës, sipas shënimeve më të reja, sivjet, është rekord, 691 mijë.

Nevojë e posaçme për punëtorët shtesë është shënuar në sektorët e kujdesit social, shitjes me pakicë, përgatitjes dhe furnizimin me ushqim, pastaj në industrinë ndërtimore, thonë mediet gjermane.

Në Qeveri pritet që numri i të punësuarve në Gjermani sivjet të jetë rekord 43,6 milionë, e në vitin e ardhshëm 44 milionë.

Gjermania vjet dhe sivjet ka regjistrua arritjen e më shumë se një milion të huajsh, kryesish nga vendet e përfshira në luftë, Siri, Irak e Afganistan.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme