Google sjell Motion Stills, aplikacionin për video dhe GIF-a

Vitin e kaluar, Google ka lëshuar një aplikacion interesant që lejon përdoruesit e iOS të stabilizojnë fotografitë e iPhone cila më pas merr një klip të shkurtër video para dhe pas çdo foto, dhe kjo është marrë si një mënyrë për të ri-jetësuar momentin.

Ky aplikacion quhet Motion Stills, dhe tani është në dispozicion për Android.

Aplikacioni nuk ju lejojnë të importoni klipe ekzistuese për procesin e tyre për stabilizim, por ajo do të ju lejojë të krijoni klipe deri në një minutë të cilat janë quajtur “fast-forward”, ndërsa animacionet kryesore tre  sekondëshe të aplikacionit janë quajtur “Motion Stills “.

Për të parë Motion Stills tuaj, vetëm vizitoni opsionin viewfinder në aplikacion. Ju pastaj mund të ndani Motion Stills tuaj me miqtë dhe ju do të keni mundësi për të ruajtur atë si një GIF ose një video të shkurtër.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme