Grupet më të mira dhe më të këqija të mundshme për Milanin në Champions League

Dita më në fund na ka ardhur. Mbrëmjen e sotme në Monako do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Champions League 2023-24.

Mund të lexoni gjithçka që duhet të dini për shortin, duke përfshirë kohën kur do të zhvillohet, rregullat dhe datat e ndeshjeve për vetë lojërat aktuale në një udhëzues që publikuam mbrëmë, përcjell ORAinfo.

Më poshtë është një kujtesë se si duken katër vazot me të gjitha skuadrat e konfirmuara

Vazo 1: Benfica, Barcelona, Bayern Munich, Feyenoord, Manchester City, Napoli, Paris Saint-Germain, Sevilla

Vazo 2: Atletico Madrid, Arsenal, Borussia Dortmund, Inter, RB Leipzig, Manchester United, Porto, Real Madrid

Vazo 3: Lazio, Milan, RB Salzburg, Shakhtar Donetsk, Braga, Ylli i Kuq, PSV, Kopenhagen

Vazo 4: Galatasaray, Lens, Newcastle, Real Sociedad, Union Berlin, Celtic, Young Boys, Antwerp

Nga kjo, ne mund të fillojmë të nxjerrim përfundimin se cili do të ishte skenari më i mirë dhe më i keq për Milanin në shortin e sonte, dhe le të fillojmë me një rezultat pesimist.

Ka disa skuadra për t’u shmangur në vazon 1, me titullarët Manchester City, kampionët e Bundesligës, Bayern Munich dhe kampionët e Ligue 1, Paris Saint-Germain, emrat më të vështirë.

Vazo 2 ka Real Madridin, Manchester Unitedin, Arsenalin, Borussia Dortmundin dhe Atletico Madridin si golashënuesit më të mëdhenj, ndërsa edhe vazo 4 ka skuadra të ndërlikuara si Real Sociedad, Newcastle United, RC Lens dhe Union Berlin.

Rasti më i keq: Manchester City, Real Madrid, RC Lens OSE Bayern Munich, Real Madrid, Newcastle United.

Duke parë rastin më të mirë të mundshëm (në lidhje me çdo palë) Feyenoord, Sevilla dhe Benfica dallohen në vazon 1, ndërsa RB Leipzig dhe Porto mund të jenë anët ‘më të dobëta’ nga vazo 2, dhe vazoja 4 ka disa letra të egra, por të mposhtshme. kundërshtarët. /ORAinfo/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme