Haradinaj: Unë me zemër sot isha në Uashington, urime president Trump

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i cili vazhdon të jetë i detyruar të qëndrojë në Francë, e ka uruar presidentin e ri amerikan, Donald Trump pas inaugurimit.

Urimi i plotë i Haradinajt:

Urime Presidentit të ri të SHBA-së, Donald Trump, urime Popullit Amerikan!

Falënderime për Presidentin e deritashëm Obama dhe Administratën e tij, për gjithë mbështetjen për Kosovën dhe popullin e saj për këto tetë vjet!

Jam i bindur se SHBA do të jenë partner strategjik i Kosovës edhe nën udhëheqjen e Presidentit Trump!

Unë me zemer sot isha në Washington, ani se me trup në Francë e në pritje të lirisë që nuk tjetërsohet.

Urime Amerikë!

RH

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme