Hardhuca e nxori lepurin nga vrima, para se ta gllabëronte të tërin (Video)

Momentet dramatike të filmuara në një shkretëtirë të Australisë, shfaqin hardhucën që gllabëron një lepur të tërë, pasi ta ketë nxjerrë nga nëntoka.

Skena fillon vetëm me bishtin e zvarranikut, që më pas del me prenë në gojë dhe fillon ta shqyejë, transmeton Telegrafi.

Megjithëse përpiqej të ikte, vetëm përpëlitej dhe lëshonte zëra, në pamundësi të largohej prej dhëmbëve dhe nofullave të fuqishme. Në të njëjtën kohë, prej vrimës del një lepur tjetër, që të mos ketë fatin e njëjtë.

Pasi të ndaloi ë lëvizuri, hardhuca nisi procesin e gllabërimit, gjë që duket se ishte mjaft i mundimshëm.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme