I pastrehu qëndroi në një cep të rrugës rreth tri vjet – një grua e kuptoi pse dhe i ndryshoi jetën! (Foto)

Për tri vjet, Victor Hubbard qëndroi në një cep të rrugës – shi apo diell – duke pritur për nënën e tij për t’u kthyer dhe për të marrë atë.

 

Çdo ditë, banorët e Kemah, Teksas, kalonin pranë një burri derisa ai qëndronte aty, shkruajnë mediat e huaja.

Ginger Sprouse, një nënë e martuar dhe pronare e “Artit të ushqimit”, e cila ofron mësime gatimi, ishte pa dyshim një nga ata njerëz.

Ajo ndoshta e kishte parë Hubbardin të paktën katër herë në ditë. Çdo herë, ajo mendonte me vete, se për çfarë mund të ishte ai aty. Një ditë, në fund të dhjetorit, ajo më në fund vendosi ta pyeste atë.

Hubbard filloi të fliste për historinë e tij, duke shpjeguar se nëna e tij e la, ai është duke u ndeshur me sëmundje mendore dhe se ai nuk ka një vend për të jetuar.

Sprouse ndjeu keqardhje për burrin dhe vendosi për të ndarë historinë e tij me botën, në një faqe në Facebook të quajtur “Ky është Viktori”.

Ngadalë por sigurt, faqja filloi të marrë dhenë. Dhjetëra njerëz vullnetarë filluan për ta ndihmuar atë.

Gjithashtu ajo i gatoi ushqim, i lau rrobat, e ndihmoi atë për të vendosur takime me një institucion profesional të shëndetit mendor dhe e mirëpriti në shtëpinë e saj.

Disa ditë më vonë, ajo krijoi një faqe GoFundMe, duke inkurajuar njerëzit për të dhuruar ndihma për “njeriun e ëmbël, të butë”. Brenda dy muajve, Hubbard përfitoi më shumë se 14,700 dollarë nga donacionet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme