iPhone 8 i papërshkrueshëm nga uji

iPhone 8 po flitet nga të gjithë se do të jetë një përmirësim i madh i iPhone, pas një skeme të njëjtë dizajni të celularit prej tre vitesh.
Një nga veçoritë shtesë që iPhone 7 mori ishte edhe shtimi i qëndrueshmërisë ndaj ujit.

Së bashku me një dizajn të ri dhe ekran krejt tjetër, iPhone i ri do të jetë më i mirë se ky 7 edhe në termat e qëndrueshmërisë ndaj ujit, raporton Korea Herald.

Faqja pretendon se iPhone 8 do të ketë një vlerësim prej IP68 për qëndrueshmëri ndaj ujit dhe pluhurit. Kjo nënkupton se celulari do të mund të funksiononte në mënyrë të përkryer deri në 30 minuta nën ujë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme