Ish-ushtari britanik i bën thirrje Kosovës: Mbushni armët!

Ish-ushtari i UÇK-së, britaniku Jon Harrison, i ka bërë thirrje autoriteteve të Kosovës që të bëjnë gati armët.

Ai i ka bërë këto thirrje pas tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë që të pastrohen dhe të mbushin armët e tyre me municion.
Lexoni postimin e plotë të tij:

“Zotërinj, shokë, vëllezër,

Është koha t’i pastroni armët dhe t’i keni të gatshme me municion.

Për çdo rast.”

Ky është postimi i tij anglisht”, ka shkruar Harrison.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme