Izraeli e mohon se Siria ia ka rrëzuar aeroplanin luftarak

Izraeli e ka mohuar pohimin e Qeverisë së Sirisë se një aeroplan luftarak dhe dron sirianë janë rrëzuar nga kjo e fundit në fillim të një armëpushimi të brishtë shtatë-ditor në luftën civile siriane.

Forcat Izraelite të Mbrojtjes menjëherë e kanë hedhur poshtë pohimin e Sirisë, duke thënë se forcat siriane kishin qëlluar në drejtim të aeroplanit të saj luftarak por kishin huqur cakun, transmeton Express.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme