Ja çfarë tha kryeministri Rama pas takimit me Zaevin

Kryeministri, Edi Rama është takuar sot me homologun maqedonas, Zoran Zaev në Trieste.

Rama ka publikuar pamjet e takimit me Zaev, ku shkruan se takimi është fokusuar pikërisht në thellimin e miqësisë dhe bashkëpunimin me Maqedoninë.

“Në Trieste me kryeministrin Zoran Zaev, për forcimin e miqësisë e thellimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona; me urimin që faqja e re e premtuar nga kryeministri Zaev në marrëdhëniet ndëretnike mes dy popujve që formësojnë Maqedoninë mike, të shkruhet me vepra të prekshme për gjithë shqiptarët, të cilët jetojnë në shtetin fqinj”, shkruan Rama.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme