“Kafkat”, komandot e frikshëm që po shfarosin ISIS-in (Foto)

ISIS po humb çdo ditë e më shumë terren në Irak dhe nuk është larg dita kur xhihadisti i fundit të largohet.

Një kontribut të madh në eliminimin e tyre po jep edhe “Divizioni i Artë”, një njësi komandosh e specializuar për situata të caktuara.

Ata janë stërvitur dhe financuar nga SHBA. Komandot kanë liruar sot gjashtë lagje të Mosulit, duke zvogëluar edhe më shumë ndikimin e ISIS-it në këtë qytet.

Ata kanë marrë nofkën “Kafkat”, pasi mbajnë maska të tillë në fytyrë, transmeton tema.

Sipas banorëve të kësaj zone, “Kafkat” janë shndërruar në tmerr për ISIS-in.

1

2

3

4

5

6

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme