Kur fisi i paprekur nga civilizimi sheh avion për herë të parë (Foto)

E shtune, 19 Nentor 2016 –  Sakte.net  /

Foto të jashtëzakonshme të realizuara nga lart tregojnë momentin kur një fis i paprekur nga civilizimi në xhungën e Amazonës sheh drejt avionit që fluturon mbi shtëpitë e tyre.

Disa prej tyre shihen të veshur me pak rroba, ndërkohë që vështrojnë lart të mahnitur e me habi nga komuniteti i tyre që besohet të jetë shtëpi për 100 njerëz.

 Fshati ndodhet në territorin indigjen Yanomami në veri të Brazilit, shumë pranë kufirit me Venezuelën.

Rreth 22,000 banorë jetojnë në anën braziliane të kufirit, dhe të paktën tre grupe nuk kanë patur kurrë kontakte të jashtme.

258792
258790
258793
258791

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme